Rok 2012 ogłoszono Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Celem Roku będzie upowszechnianie wiedzy o szansach i wyzwaniach wiążących się z dłuższym życiem. W Europie żyjemy dziś w dobrym zdrowiu dłużej niż kiedykolwiek wcześniej i ważne są korzyści, jakie z tego wynikają:

• możliwość przedłużenia aktywności zawodowej i dzielenia się swoim doświadczeniem,
  • przedłużenie aktywnego udziału w życiu społecznym,
  • więcej czasu na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem i realizować swoje marzenia.

W społeczeństwach, w których liczba osób starszych szybko wzrasta niezwykle ważne jest też utrzymanie solidarności międzypokoleniowej.

Rok Aktywności Osób Starszych ma sprzyjać poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań dla gospodarczych i społecznych wyzwań, przed którymi staje się Europa. Ma także pomóc osobom starszym zachować dobre zdrowie fizyczne i psychiczne oraz być aktywniejszymi na rynku pracy i w społecznościach lokalnych.
 Więcej informacji na temat obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej można znaleźć na stronie poniższej internetowej: