50-lecie działania Informacji Turystycznej w Polsce

Informujemy, iż w tym roku przypada 50 – lecie prawnego usankcjonowania działania informacji turystycznej w Polsce.
 Początki informacji turystycznej w Polsce sięgają lat sześćdziesiątych  XX wieku.
Jednakże już w okresie międzywojennym podejmowano działania mające na celu przekazywanie informacji o możliwościach turystycznego wykorzystania regionów Polski.
Nowy rozdział w działalności informacji turystycznej rozpoczął się w 2000 roku wraz z powołaniem Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), której celem jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego,  z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Swoje działania  na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej, organizacja prowadzi zarówno w kraju jak i zagranicą.
 Praca informatora jest bardzo ważna zarówno dla władz samorządowych jak i społeczności lokalnej oraz dla turystów.