Samorząd Województwa Opolskiego zaprasza do udziału w Festiwalu Folklorystycznym

09.07.201414:55

Samorząd Województwa Opolskiego serdecznie zaprasza do udziału w imprezie pod nazwą Festiwal Folklorystyczny, który odbędzie się w dniu 27 lipca 2014 r. w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach.

To niezwykłe wydarzenie zarówno dla mieszkańców regionu jak i odwiedzających województwo opolskie turystów, odbywające się w malowniczej scenerii opolskiego skansenu. Podczas Festiwalu prezentują się twórcy ludowi, zespoły muzyczne
oraz producenci produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych. Od kilku lat wydarzeniem towarzyszącym jest regionalny finał konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki regionów” oraz pokazy kulinarne odbywające się w zabytkowych chatach.
    Zapraszamy do udziału w Festiwalu producentów i twórców ludowych wytwarzających produkty stanowiące dziedzictwo kulturowe i kulinarne Mazowsza.
    Osoby zainteresowane udziałem znajdą informacje na stronie Muzeum Wsi Opolskiej www.muzeumwsiopolskiej.pl oraz pod numerem telefonu 77 457 23 49 w. 115, osobą odpowiedzialną jest Pani Ewa Olbryt.

Opracował: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie