Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej zaprasza na „Noc w Muzeum”

08.05.201412:20

„Noc w Muzeum” to wydarzenie, które będzie miało miejsce w nocy z 17 na 18 maja br. Dla gości, którzy odwiedzą Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej przygotowano bogaty program, zawierający między innymi: bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji muzealnej, wystawy plastyczne i fotograficzne, w tym pokaz zdjęć „Ostrów na starej fotografii”, projekcję filmu o bezrękim malarzu Ludomirze Benedyktowiczu, wystawy kolekcjonerskie i giełdę staroci, a także prezentację broni, umundurowania i wyposażenia wojskowego z różnych epok. „Noc w Muzeum” rozpocznie się o godz. 18.00.

Przedsięwzięciem pn. „Noc w Muzeum” organizatorzy pragną dołączyć do akcji „Europejska Noc Muzeów”, organizowanej z okazji „Międzynarodowego Dnia Muzeów”.
W Polsce, co roku w akcji bierze udział ponad 120 miast.

Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej mieści się przy ul. Lubiejewskiej 158, a jego kustoszem jest Andrzej Mierzwiński.

Opracowała: Milena Uścińska