nota prawna | polityka prywatności

Ogłoszenia

LOTTO Poland Bike Marathon: kierunek Otwock

22.04.201412:50

LOTTO Poland Bike Marathon obiera kierunek na Otwock, oddalony od Warszawy o zaledwie 20 km. W niedzielę, 27 kwietnia w Otwocku odbędzie się trzeci etap tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa.

Etap szczególny, bo w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Zawody wyjątkowo rozpoczną się o 12.00 od Mini Cross przedszkolaków, potem o godzinie 12.30 ruszą wyścigi na dystansach MINI (29 km) i MAX (60 km), a o 12.45 na trasę FAN (5 km) wystartują uczniowie szkół podstawowych.

    Trzeci etap LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku uczci Jana Pawła II, który był człowiekiem niezwykle aktywnym ruchowo. Od młodości grał w piłkę, chodził na piesze wędrówki, jeździł rowerem, na nartach i pływał kajakiem. „Za papieżem na rowerze” - to hasło będzie towarzyszyć amatorom „dwóch kółek”, którzy zawitają 27 kwietnia do Otwocka. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdą się na stadionie OKS Start Otwock przy ul. Sportowej 1.

- To będzie dopiero druga nasza wizyta w Otwocku – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Przed rokiem mieliśmy swój debiut, a 27 kwietnia wspólnie z setkami amatorów MTB uczcimy Jana Pawła II w dniu jego kanonizacji. W Otwocku wyjątkowo rozpoczniemy zawody o 12.00 od wyścigu przedszkolaków Mini Cross, potem o 12.30 kolarski peleton ruszy na dystanse MINI i MAX, a o 12.45 uczniowie szkół podstawowych wystartują na trasę FAN.

    Trasa LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku wiedzie szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Od ponad stu lat ten teren to tzw. „zielone płuca stolicy”, gdzie znajdziemy korzystny mikroklimat, a balsamiczny aromat sosen sprzyja wielogodzinnym pieszym i rowerowym wędrówkom. Zwolennicy mocniejszych wrażeń też znajdą tu coś dla siebie. Wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, ukształtowane przez naturę przed tysiącami lat, do tego podmokłe torfowiska, mogą stanowić nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wymagających miłośników jazdy na rowerach górskich. Krótszy dystans MINI zamknie swoją rundę w okolicy Celestynowa, natomiast dłuższy MAX pojedzie dalej na południe, gdzie teren jest jeszcze mocniej pofałdowany.

    Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (60 km), MINI (29 km) oraz FAN (5 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Otwocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na stadionie OKS Start Otwock swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

- Mamy jeszcze szczególne zaproszenie – dodał organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - O godzinie 19.00 w Parku Miejskim w Otwocku zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II. Weźmie w niej udział również delegacja kolarzy, uczestników LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku.

    III etap LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Otwocka i klubem OKS Start Otwock.


BIURO ZAWODÓW

Stadion OKS Start Otwock, ul. Sportowa 1 (Miasteczko Poland Bike) – 26 kwietnia (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 27 kwietnia (niedziela) godz. 8.00-12.00 (dystanse FAN, MINI
i MAX).

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse FAN, MINI i MAX)
12.00 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
12.20 - ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 - start dystansów MAX (60 km) i MINI (29 km)
12.40 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2000-2003, sektor II – rocznik 2004-2007)
12.45 - start dystansu FAN (5 km)
14.00 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

    Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start
i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać
z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Będzie też bezpłatny, profesjonalny masaż Zespołu Medycznych Szkół Policealnych z Otwocka, zarówno przed, jak i po starcie. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


Opracował: Poland Bike Marathon

 

 

 

 

 


 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone