Zarejestruj się jako dawca szpiku

16.04.201409:35

W środę, 16 kwietnia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika odbędzie się rejestracja dawców szpiku.

Rejestracja będzie odbywała się na szkolnym korytarzu
w godzinach od 14.00 do 18.00. Będzie ona polegała na pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka.
Rejestracji mogą dokonać osoby pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, które ważą minimum 50 kg. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu z numerem PESEL. W razie wszelkich wątpliwości na pytania odpowiedzą wolontariusze.
Przeszczep szpiku jest  szansą dla osób chorych na białaczkę, dlatego im więcej osób zarejestruje się jako dawcy, tym większa jest szansa uratowania życia osoby chorej
na białaczkę.
Akcja jest przeprowadzana w porozumieniu z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, z siedzibą w Warszawie, a jej organizatorem jest wychowawca świetlicy w LO, Magdalena Konrad.

Opracowała: Milena Uścińska