nota prawna | polityka prywatności

Ogłoszenia

LOTTO Poland Bike Marathon: inauguracja 30 marca w Legionowie

04.03.201413:15

Czas porządnie rozkręcić dwa kółka!
W niedzielę 30 marca w Legionowie odbędzie się pierwszy etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Oddalone od Warszawy o zaledwie 21 km Legionowo piąty raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike i po raz drugi stanie się inauguracyjną areną cyklu. Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się na Placu Kościuszki w Legionowie, przy zbiegu ulic Handlowej i Kwiatowej.
 

- To będzie prawdziwe przywitanie wiosny na dwóch kółkach - mówi organizator LOTTO  Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Do Legionowa zawsze wracamy z wielką przyjemnością. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka trasa niezwykle ceniona przez kolarskich maratończyków trasa. Malownicza, pełna uroku, urozmaicona i jak na Mazowsze… dość pagórkowata. Do przejechania spora liczba wąskich, krętych ścieżek w Legionowskich Lasach, techniczne zjazdy i podjazdy oraz wszystkie rodzaje nawierzchni.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (53 km), MINI (28 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Legionowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli
też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

I etap LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie organizowany jest we współpracy
z Urzędem Miasta Legionowo, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Legionowie
oraz Powiatem Legionowskim.

BIURO ZAWODÓW

Legionowo (Miasteczko Poland Bike, Plac Kościuszki) – 29 marca (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 30 marca (niedziela) godz. 8.00-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.00-11.30 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN
11.15 - start dystansu FAN (7 km)
12.15 - ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 - start dystansów MAX (53 km) i MINI (28 km)
12.45 - start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
14.00 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać
nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy OLSH. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Opracował: Poland Bike Marathon

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone