Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła konkurs pn. „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

19.02.201412:10

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji konkursu organizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa pn. „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problemów dotyczących obszarów wiejskich, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Wyróżniające się opracowania zostaną wydane w postaci książkowej przez Wydawnictwo Naukowe Scholar, które jest partnerem w projekcie. Poza tym, zwycięzca w każdej kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł (brutto).

Kapituła Konkursowa oceni prace w dwóch kategoriach:
- prace naukowe, popularno-naukowe i inne nie należące do tych dwóch kategorii,  ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi,
- prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykłady sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

Prace można nadsyłać do 31 lipca 2014 r.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl

Ogłoszenie konkursowe
Karta zgłoszeniowa