Zimowa edycja akcji "Weź paragon"

27.01.201414:19

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej informuje, iż po raz kolejny prowadzona jest zimowa edycja ogólnokrajowej akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Finansów pod hasłem „Nie bądź jeleń, weź paragon".

Akcja ma uświadomić społeczeństwu korzyści płynące z brania paragonów oraz z rzetelnego ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych przez przedsiębiorców. Prowadzona jest w okresie od  20 stycznia do 2 marca 2014 roku.

Przypominamy i apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o odbiorze paragonów fiskalnych przy dokonywanych zakupach towarów i usług.

Biorąc paragon fiskalny:

1. Ułatwiacie sobie złożenie reklamacji.
2. Macie możliwość porównania cen.
3. Wspieracie uczciwą konkurencję.
4. Macie pewność, że nie zostaliście oszukani.
5. Zmniejszacie szarą strefę.
6. Dokładacie starań, żeby zapłacony przez Państwa w cenie podatek trafił do budżetu państwa.

Równolegle z akcją informacyjno-edukacyjną prowadzone będą kontrole w zakresie sprawdzenia rzetelności ewidencjonowania transakcji za pomocą kas fiskalnych. W przypadkach naruszenia przepisów, na nieuczciwych sprzedawców będą nakładane mandaty od 168 zł, a najwyższa – 3.360 zł.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej
Jolanta Jastrzębska