25. Warszawski Triathlon Zimowy już 18 stycznia

14.01.201414:28

Taka impreza w Polsce jest tylko raz w roku. W sobotę, 18 stycznia 2014 roku na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie odbędzie się jubileuszowy 25. Warszawski Triathlon Zimowy. Tradycyjnie zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski.

Przed rokiem na Stegnach triumfowali: indywidualnie Piotr Łobodziński i Agnieszka Pawelec oraz drużynowo MarcPol Mapei Team w składzie Piotr Kirpsza, Bartosz Chojnacki i Kacper Gronkiewicz.

- Dla uczestników maratonów rowerowych będzie to doskonały sprawdzian w zimowych warunkach i dobra forma treningu przed nowym sezonem – mówi współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego Grzegorz Wajs z Poland Bike Marathon.
– Rywalizacja rozpocznie się od biegu terenowego (2 okrążenia, w sumie 4 km), potem wyścig łyżwiarski (5 okrążeń toru, 2 km) i jazda na rowerze (6 okrążeń, 12 km). Trzy
w jednym. Łączny dystans do pokonania wyniesie 18 km.

Impreza na Stegnach ma charakter otwarty. Rywalizacja rozegra się w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. W zawodach drużynowych startują zespoły, złożone z dwóch lub trzech zawodników. Dla drużyn (męskich, kobiecych i „mieszanych”) stosowana jest osobna klasyfikacja. Nowością w regulaminie jest dopuszczenie do startu tzw. drużyn mieszanych, czyli złożonych z mężczyzn i kobiet.

Program XXV Warszawskiego Triathlonu Zimowego

8.00-10.00 - zgłoszenia do wyścigu drużynowego
8.00-12.00 - zgłoszenia do wyścigu indywidualnego
10.30 - start wyścigu drużynowego
12.30 - start wyścigu indywidualnego
14.30 - dekoracja zwycięzców i zakończenie XXV Warszawskiego Triathlonu Zimowego

Dla każdego z uczestników przewidziane są ciepłe napoje i gorący posiłek. Obowiązuje limit 60 drużyn oraz 400 zawodników przy starcie indywidualnym. Organizatorami zawodów
są Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Poland Bike i Fundacja Sport. Jubileuszowy
25. Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach już w sobotę, 18 stycznia.

Więcej na www.triathlonzimowy.pl i www.facebook.com/Warszawski.Triathlon.Zimowy