INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW O BATERIACH I AKUMULATORACH

04.12.201311:18

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przekazuje w załączeniu treść artykułu dotyczącego obowiązków wynikających z ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2009r., Nr 79, poz. 666 z późn. zm.) pt.: „Opłaty środowiskowe bez tajemnic – baterie i akumulatory”, który ukazał się w Nr 11 (129) z 2013 r. pisma Samorządu Województwa Mazowieckiego „Kronika Mazowiecka”.
     Artykuł ten stanowi dobre źródło informacji o wynikających z ww. ustawy wymaganiach i zasadach postępowania z wprowadzonymi do obrotu bateriami i akumulatorami, dotyczy zagadnień związanych z prawidłową gospodarką odpadami w postaci zużytych baterii  i zużytych akumulatorów, ponadto zawiera przykłady naliczania opłat wynikających z ww. ustawy oraz informacje o sprawozdawczości w tym zakresie.

W załączeniu artykuł :
„Opłaty środowiskowe bez tajemnic – baterie i akumulatory”.