Projekt „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”

26.09.201310:03

Na prośbę Fundacji Pomocy  Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo informujemy o możliwości zgłoszenia kandydatury do projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”.

Projekt ten realizowany jest przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Program Projektu obejmował będzie przeprowadzenie ogólnopolskich, kompleksowych działań aktywizujących zawodowo i społecznie osoby niepełnosprawne. Celem Projektu jest szerokie i profesjonalne wsparcie dla dwóch tysięcy osób z niepełnosprawnością z całego kraju, zamieszkujących tereny wiejskie i obszary  małych miast wraz z tysiącem osób z ich otoczenia, przy wykorzystaniu potencjału Publicznych Punktów Dostępu do Internetu.

Działania te będą służyły zdobyciu przez Uczestników odpowiednich umiejętności, kwalifikacji i kompetencji ułatwiających aktywizację społeczną i zawodową.

Więcej informacji na stronie internetowej www.aktywizacja.org.pl oraz pod  numerem telefonu: (22) 565 48 77.