Konsultacje społeczne Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 (POPT)

06.09.201312:41

Na prośbę Departamentu Programów Pomocowych i Pomocy Technicznej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego informujemy o możliwości wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Konsultację odbędą się 10 września br. o godzinie 11:00 w Warszawie w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego na ul. Wspólnej 2/4.

Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014-2020 będzie jedynym z krajowych programów współfinansowanych ze środków Funduszy Europejskich na lata 2014-2020. Będzie on gwarantował środki finansowe na obsługę procesu wdrażania polityki spójności Unii Europejskiej w latach 2014-2020 w Polsce. Program zapewni środki na budowę potencjału systemu instytucji zaangażowanych w administrowanie funduszami europejskimi oraz na wsparcie instytucji odpowiedzialnych za realizację projektów. W ramach Programu podejmowane będą też działania służące odpowiedniej promocji i informowaniu o funduszach europejskich możliwych do pozyskania przez Polskę w latach 2014-2020.
Działania POPT skierowane będą w szczególności do podmiotów sektora finansów publicznych, jednostek samorządu terytorialnego, partnerów społeczno-gospodarczych i organizacji pozarządowych. Do udziału w konsultacjach społecznych zaproszeni są wszyscy zainteresowani, w szczególności przedstawiciele instytucji, do których skierowane są działania Programu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.popt.gov.pl