Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

27.08.201312:40

Na prośbę Marszałka Województwa Mazowieckiego informujemy, iż Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie ogłosilł konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, którego honorowy patronat objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Wolontariat jest piękną ideą, z którą łączą się ważne wartości takie jak altruizm, empatia, solidarność. Celem przedmiotowego konkursu jest popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienie jego prestiżu, poszerzanie wiedzy o rodzajach wolontariatu oraz zachęcanie mieszkańców Mazowsza do podejmowania takiej aktywności.

Konkurs jest etapem wojewódzkim konkursu ogólnopolskiego realizowanego przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce.  Termin nadsyłania kandydatów upływa dnia 20 października 2013 roku. Decyduje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Więcej informacji o konkursie można zdobyć na stronie internetowej www.dialog.mazowia.pl