nota prawna | polityka prywatności

Ogłoszenia

Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024

17.05.201315:30

Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 to innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom w rzeczywistym czasie uczestnictwo w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem stają się: oddalenie geograficzne szkoły, wydatki na podróże i inne przeszkody. Zawody on-line to jednak tylko zwieńczenie dzieła pod koniec roku szkolnego i możliwość zdobycia nagród przez dzieci, nauczycieli i szkoły. Narodowy kapitał tego przedsięwzięcia tworzy ogólnopolska baza wyników uczniów, która służyć będzie wyselekcjonowaniu i pomocy dla najbardziej utalentowanych młodych sportowców.
 

Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 to program, który wyrównuje szanse dzieci z biedniejszych środowisk, domów, czy regionów Polski.
 

Przedsięwzięcie opiera się wyłącznie na tym, co w przedmiocie Wychowanie Fizyczne zostało zapisane w szkolnej podstawie programowej i nie wiąże się ze strony nauczycieli
z żadnym dodatkowym wysiłkiem, ponadnormatywnym czasem pracy czy dodatkowymi umiejętnościami. Wystarczy rzetelne, ale regularne zapisywanie w wyznaczonym miejscu portalu wyników (np. skok w dal, skok wzwyż, biegi), wybranych najzdolniejszych uczniów. To one są właśnie tą informacją, która pozwoli uformować przyszłą elitę polskiego sportu. Baza wyników udostępniana jest czterem związkom sportowym, patronom sportu, poważnym sponsorom i tym, od których zależy pomoc i sukcesy młodych zawodników oraz szkolne kariery ich nauczycieli.
 

Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 jest budowany i wspierany społecznie przez ludzi, którym zależy na dobru polskiego sportu w jego czystej postaci, a koordynowany przez stowarzyszenie o charakterze non-profit Polski Sport 2024. Aktywnie we wspieranie przedsięwzięcia angażują się media (od gazet i rozgłośni regionalnych, po PAP i telewizję publiczną), a także instytucje (np. kuratoria wojewódzkie)
poniżej przykłady:
http://www.kuratorium.szczecin.pl/index.php/dyrektornauczyciel/komunikaty/36-komunikaty-rone/5045-narodowy-program-rozwoju-sportu-polski-sport-2024
http://www.kuratorium.lodz.pl/page/index.php?str=137&id=3852
http://tvp.info/informacje/ludzie/poprzez-portal-chca-wylawiac-sportowe-talenty/10287015
http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/sport/beda-lowic-sportowe-talenty-przez-internet/10936646
http://gimnazjum2.ilawa.pl/305-przystapilismy-do-projektu-narodowy-program-rozwoju-sportu
http://www.sp.osieciny.pl/?id=34 http://www.piastow.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=6032&menu_id=0#
 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone