Publikacja „Rośliny obcego pochodzenia”

10.05.201313:38

Na prośbę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – Zespół Ochrony     i Zarządzania Gatunkami Chronionymi Roślin, Zadrzewień i Terenów Zieleni, Departament Ochrony Przyrody informuję o dostępie do publikacji dotyczącej inwazji gatunków obcych „Rośliny obcego pochodzenia w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem gatunków inwazyjnych” autorstwa B. Tokarskiej – Guzik, Z. Dajdoka, M. Zając, A. Zająca, A. Urbisz, W. Danielewicz   i Cz. Hołdyńskiego,  która ma na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się w środowisku przyrodniczym gatunków inwazyjnych, w zakresie badań, edukacji społeczeństwa, jak również w działaniach praktycznych.

Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość otrzymania pojedynczego egzemplarza tego opracowania po pokryciu kosztów przesyłki. W przypadku zainteresowania ta propozycją proszę o przesłanie stosownej informacji drogą elektroniczną do dnia 31 maja 2013 r. na adres: emilia.bylicka@gdos.gov.pl

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
Zespół Ochrony i Zarządzania Gatunkami Chronionymi Roślin, Zadrzewień