Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku

15.03.201314:58

Na prośbę Fundacji Kronenberga zamieszczamy informację dotyczącą organizacji Konkursu pn. „Mikroprzedsiębiorca Roku”.

Misją konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych, a jego celem jest nagradzanie mikroprzedsiębiorców zakorzenionych w lokalnej społeczności, prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes.
 Patronat honorowy nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.
 Udział w konkursie mogą wziąć podmioty zatrudniające nie więcej niż 10 pracowników, o obrotach nie przekraczających 2 mln euro. W gronie 83 dotychczas nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa o różnym charakterze działalności.
W ramach konkursu zostaną wyróżnione:
 Inicjatywy z branży nowoczesnych technologii, których przykładem jest laureat z 2010 roku – Centrum Badań DNA rozpowszechniające najnowsze osiągnięcia genetyki molekularnej na rynku usług diagnostyki medycznej,
 Osoby zajmujące się tradycyjną działalnością w nowatorski sposób, np. kompleksowe usługi szewskie, gospodarstwo pasieczne, czy też produkcja opakowań tekturowych.
 W tegorocznej edycji można zgłosić kandydatury w trzech kategoriach:
SENIOR, PROGRES oraz START.
  Zgłoszenia do tegorocznej edycji będą przyjmowane do 19 kwietnia 2013 r.
 Regulamin, formularz nominacyjny oraz pozostałe informacje związane z konkursem znajdą Państwo na stronie www.kronenberg.org.pl – Edycja ekonomiczna-  Mikroprzedsiebiorca Roku.