NIE! dla wypalania traw na Mazowszu.

15.03.201314:51

W imieniu Wojewody Mazowieckiego Pana Jacka Kozłowskiego przekazujemy Państwu informację o szkodliwości i niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą wypalanie traw. „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu” kierowany jest przede wszystkim do młodzieży, rolników, właścicieli nieużytków oraz działek rekreacyjnych, poprzez prowadzenie akcji edukacyjnych w szkołach, parafiach, ośrodkach doradztwa rolniczego oraz przez lokalne media i strony internetowe.

Pomoc merytoryczną niezbędną do prowadzenia działań informacyjnych, uzyskają Państwo zarówno w miejscowych komendach straży pożarnej i na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie www.mazowieckie.pl – baner „STOP”! Wypalaniu traw”
 Ze strony www.swiadomizagrozenia.pl mogą Państwo pobierać materiały, które mogą być powielane i rozpowszechniane pod warunkiem zachowania ich oryginalnej treści.

Dodatkowych  informacji udziela P. Ivetta Biały -  rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego, pod nr tel. 22/695 66 22;
e-mail: rzecznik@mazowieckie.pl

Przygotowała: Teresa Piórkowska
Podinspektor ds. rolnictwa i rybactwa śródlądowego
Tel. 29/645 71 32