Nagroda Obywatelska

20.07.201211:28

Informujemy, że dnia 28 maja 2012 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego ustanowił Nagrodę Obywatelską, aby wyróżnić najwybitniejsze osiągnięcia obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagroda przyznawana będzie w trzech kategoriach:
a) „Wspólnota Obywatelska” – dla gmin i powiatów, które w najszerszym stopniu umożliwią swym mieszkańcom uczestniczenie w realizacji zadań publicznych,
b) „Partnerstwo Samorządów” – dla jednostek samorządu, które będą ze sobą najefektywniej współpracować i wykształcą wzory dla innych,
c) „Obywatelska Inicjatywa Lokalna” – dla organizacji obywatelskich, czy nawet poszczególnych osób, które w szczególny sposób zasłużą się w pracy na rzecz dobra wspólnego i staną się dobrymi przykładami.
Nagroda Obywatelska przyznawana będzie najwybitniejszym osiągnięciom zamieszczonym na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP, która ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk.
Przewidywany jest szeroki program upowszechnienia zbieranych doświadczeń, a tym samym promocji ich Autorów. Planowane są konferencje, na których będą prezentowane i omawiane osiągnięcia zamieszczone na Witrynie, aby stały się powszechnie znane, a także aby mogły służyć jako podstawa do ewentualnych regulacji prawnych.
Zachęcamy zatem do zamieszczania swoich osiągnięć na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP.
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.prezydent.pl/witryna-obywatelska w zakładce Nagroda Obywatelska