Bezpłatna mammografia w powiecie ostrowskim

08.02.201215:18

W dniach od 20 do 28 lutego br. można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowane jest przez NFZ.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.
Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.
Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać.
Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:

• Ostrów Mazowiecka – od 20 do 28 lutego na placu przy Ratuszu Miejskim
• Andrzejewo – 21 lutego przy Gimnazjum
• Stary Lubotyń  - 21 lutego przy Gimnazjum
• Zaręby Kościelne – 22 lutego przy Ośrodku Zdrowia
• Małkinia Górna – 22 oraz 23 lutego przy GOKiS
• Nur – 23 lutego na Rynku
• Wąsewo – 24 lutego przy Ośrodku Zdrowia
• Szulborze Wielkie – 24 lutego przy Ośrodku Zdrowia

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia, aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.
Podczas badania Panie będą miały możliwość  wzięcia udziału w konkursie „Zyskaj spokój z FADO”. Wśród wszystkich uczestniczek konkursu rozlosowane zostaną: Nagrody Główne w postaci 3 karnetów na tygodniowy wyjazd do Sanatorium w Nałęczowie, a także zestawy kosmetyków Ziaja, kosze słodyczy firmy Bałtyk oraz kupony na bezpłatne badania mammograficzne dla pań, których nie obejmuje Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, proszone są o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

inf. nadesłana przez :
FADO Centrum Usług Medycznych, Gdynia