Głosujmy na polskie jeziora!

10.11.201115:10

Na prośbę Burmistrza Węgorzewa Pana Krzysztofa Piwowarczyka promującego akcję kandydatury Mazur w konkursie na Nowe 7 Cudów Przyrody zamieszczamy poniżej treść apelu „Głosujmy na polskie jeziora!”

Wielki finał już wkrótce! Wszyscy, którzy kochają Mazury, czekają na wyniki światowego głosowania na Nowe 7 Cudów Przyrody. Do 11 listopada można jeszcze wesprzeć polskie jeziora w tym prestiżowym konkursie oddając swój głos.
Mazury to unikatowe miejsce na mapie Polski – tu przyroda krainy jezior stanowi spójną całość z bogatą historią i gościnnymi mieszkańcami. To jeden z prawdziwych skarbów naszego kraju. My, Polacy, wiemy o tym już od dawna. Teraz stoimy przed wyjątkową szansą – mamy okazję pochwalić się naszym skarbem i pokazać go całemu światu! Mazury są jedynym polskim finalistą w gronie 28 wybranych do realizacji o miano przyrodniczego cudu, obok takich miejsc jak m.in.: Amazonia (Ameryka Południowa), Wodospad Aniołów (Wenezuela), Wielki Kanion Kolorado (Ameryka Północna), Wielka Rafa Koralowa (Australia) czy Zatoka Halong (Wietnam).
Zwracamy się do wszystkich Rodaków w kraju i za granicą oraz do wszystkich przyjaciół Polski i Mazur  z apelem o wsparcie polskiego kandydata. Głosować można przez Internet na stronie www.mazurycudnatury.pl lub wysyłając SMS o treści „Mazury” na nr 7155 (koszt 1,23 zł).