„Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni przy Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej”

16.09.201109:30

Program skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy, u których wcześniej nie zdiagnozowano zmian nowotworowych o charakterze złośliwym.
     W ramach tego programu w dniach 29 -30 września br. Klinika Medyczna „Ibis” Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. Komandytowa z siedzibą w Warszawie będzie wykonywać bezpłatne badania mammograficzne w pracowni mobilnej (mammobusie).
     Mammobus w godzinach 9.00-18.00 będzie stacjonował przy głównym budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, ul. 3 Maja 68.
Zapisy chętnych na badanie odbywać się będą do dnia 26 września br. w Starostwie Powiatowym w pokoju nr 20, II piętro. (Zgłoszenia przyjmowane będą osobiście wraz z podaniem nr PESEL).

Pierwszeństwo zgłoszeń mają Panie, które otrzymały zaproszenie na badanie z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Profilaktyczne Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zaproszenie należy okazać przy zapisie w Starostwie. Liczba miejsc na badania jest ograniczona, zgodnie ze wskazaniem Kliniki wykonującej badania.
     Panie, które nie otrzymały zaproszenia, zostaną wpisane na listę rezerwową i wykonanie badania będzie uzależnione od wolnych miejsc.

Osoby, które wykonają badanie, będą mogły odebrać wynik mammografii po ok. 3 tygodniach od dnia wykonania za okazaniem dowodu osobistego w miejscu zapisu, tj. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, ul. 3 Maja 68, pokój nr 20 (II piętro).

Zachęcam i zapraszam wszystkie Panie z terenu powiatu ostrowskiego do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego.

Starosta Ostrowski

Zbigniew Kamiński