06.09.201114:22

Informujmy, że Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2011” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W konkursie o dotacje do 7 000 zł na projekty trwające minimum 6 miesięcy (pomiędzy 1 stycznia a 31 lipca 2012 roku) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych planujące założyć stowarzyszenie, ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Działania realizowane w ramach projektu powinny służyć wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (13 – 19 lat) z małych miejscowości.
      Regionalny Konkurs Grantowy jest jedną z propozycji istniejącego od 2001 roku Programu „Równać Szanse”. W ciągu dziewięciu kolejnych lat istnienia Programu ponad 1600 projektów uzyskało dofinansowanie na łączną kwotę niemal 20 milionów złotych. W programie wzięło udział około 500 tysięcy osób, w tym bezpośrednio ponad 120 tysięcy młodych ludzi.
      Jednak dotychczas ani jeden projekt nie był realizowany w Powiecie Ostrowskim. W związku z powyższym zachęcam Państwa do wzięcia udziału w konkursie, gdyż istotne jest aby organizacje i młodzi ludzie z terenu powiatu ostrowskiego również mogli skorzystać z możliwości, które oferuje Program „Równać Szanse”.
      Wnioski można składać do 11 października 2011 roku. Zasady konkursu, kryteria oceny merytorycznej projektów oraz link do elektronicznego formularza, a także materiały promocyjne, są dostępne na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl.