Konkurs Pro Publico Bono – w imię dobra wspólnego

04.07.201115:51

Fundacja Konkursu Pro Publico Bono oraz Związek Powiatów Polskich ogłosiło pierwszą edycję odnowionej Nagrody Pro Publico Bono - na najlepszą działalność, wpisującą się w obszar samorządności obywatelskiej. Poprzednie edycje wyłoniły liczne grono laureatów, oddanych sprawie budowania społeczeństwa obywatelskiego, wzmacniania więzi społecznych, budowania pamięci narodowej, społecznej tożsamości i kulturowej wrażliwości.
Tematem przewodnim Konkursu Pro Publico Bono jest "Samorządność dla solidarności". Nowy konkurs powstał na podstawie diagnozy stanu polskiej samorządności, w tym oceny dotychczasowej działalności licznych podmiotów społeczeństwa obywatelskiego - laureatów Nagrody Pro Publico Bono, uczestniczących w konkursie
od czasu jego powstania w roku 1999. Nagrodą Pro Publico Bono uhonorowana zostanie organizacja obywatelska, której działalność (dzieło) ocenione zostanie przez Kapitułę Nagrody za najpełniej wypełniające ideę samorządności i solidarności. Zgodnie z Regulaminem Konkursu, każda zgłaszana inicjatywa obywatelska powinna być opiniowana  przez Starostę Powiatu, na terenie którego rekomendowana do Nagrody organizacja ma siedzibę lub prowadzi swoją działalność.

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu można zasięgnąć w Sekretariacie Nagrody Pro Publico Bono "Samorządność dla solidarności"; tel./fax (22) 826 82 91; fundacja@propublicobono.pl; 00-021 Warszawa ul. Chmielna 15 pok. 108

Instrukcja uczestnictwa w konkursie do Nagrody Pro Publico Bono „Samorządność dla Solidarności” – POBIERZ

Regulamin oraz ankiety konkursowe Nagrody Pro Publico Bono dostępne
są do pobrania na stronie internetowej Fundacji  www.propublicobono.pl

Wyniki konkursu poznamy 11 listopada 2011 roku, podczas Drugich Dni Kultury Pamięci.