„Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni przy Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej”

28.09.201016:00

Uprzejmie informuję, że Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Profilaktyczne Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie prowadzi program profilaktyki raka piersi, którego celem jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi oraz podniesienie wiedzy kobiet na temat profilaktyki raka sutka.

Program skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy, u których wcześniej nie zdiagnozowano zmian nowotworowych o charakterze złośliwym.

W ramach tego programu na terenie powiatu ostrowskiego w dniach 7 – 8 października br. Klinika Medyczna „Ibis” Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. Komandytowa z siedzibą w Warszawie będzie wykonywać badania mammograficzne w pracowni mobilnej (mammobusie).
     Mammobus w godzinach 9.00-18.00 będzie stacjonował przy głównym budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, ul. 3 Maja 68, (od strony zachodniej, na bocznym parkingu Starostwa Powiatowego). Rejestracja chętnych na badanie odbywać się będzie do dnia 5 października br. w Starostwie Powiatowym w pokoju nr 22 (zgłoszenia przyjmowane będą osobiście wraz z podaniem nr PESEL).

Pierwszeństwo zgłoszeń mają Panie, które otrzymały zaproszenie na badanie z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Profilaktyczne Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zaproszenie należy okazać przy zapisie w Starostwie. Liczba miejsc na badania jest ograniczona, zgodnie ze wskazaniem Kliniki wykonującej badania.
      Panie, które nie otrzymały zaproszenia, zostaną wpisane na listę rezerwową i wykonanie badania będzie uzależnione od wolnych miejsc.

Osoby, które wykonają badanie, będą mogły odebrać wynik mammografii po ok. 3 tygodniach od dnia wykonania za okazaniem dowodu osobistego w miejscu rejestracji, tj. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, ul. 3 Maja 68, pokój nr 22.
      Zachęcam i zapraszam wszystkie Panie z terenu powiatu ostrowskiego do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego.

Starosta Ostrowski
                                                           Zbigniew Kamiński