Pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu ostrowskiego

13.01.201012:26

W związku ze wzrostem stanu wód na rzece Bug Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński ogłosił na terenie powiatu ostrowskiego pogotowie powodziowe. Stan pogotowia obowiązuje na terenie gmin Brok i Małkinia Górna i jest wprowadzony od godziny 8:00 dnia 11 stycznia 2010 roku. Dla osób funkcyjnych Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wprowadzono dyżury, po godzinach pracy.
Na obszarze gmin objętych zagrożeniem Starosta Ostrowski nakazuje:
1)     ogłosić pogotowie przeciwpowodziowe dla zagrożonych sołectw,
2)     wprowadzić dyżury w gminach,
3)     sprawdzić i uaktualnić dokumentację ochrony przed powodzią,
4)     monitorować sytuację na zagrożonych terenach,
5)     kontrolować poziom wód w rzekach oraz stan wałów przeciwpowodziowych,
6)     przekazać informację mieszkańcom o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego,
7)     poinformować mieszkańców o zagrożeniu, o sposobie ewentualnej ewakuacji ludności i inwentarza oraz sposobach zabezpieczenia dobytku,
8)     utrzymywać siły i środki w gotowości do udziału w akcji przeciwpowodziowej.
 .
Sytuację na bieżąco monitoruje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
telefony kontaktowe: stacjonarny (029) 74 632 00; kom. 662 602 085

Podpisano
Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej – Józef Marek Jastrzębski.

Zarządzenie Starosty Ostrowskiego - pobierz