Uwaga POMÓŻMY KASZTANOWCOM

25.11.200909:02

Ogólnopolska akcja grabienia i utylizacji liści kasztanowca zaatakowanego przez szrotówka kasztanowcowiaczka.

Po raz kolejny Kancelaria Prezydenta RP, Fundacja Nasza Ziemia oraz Lasy Państwowe zapraszają wszystkie polskie gminy do udziału w ogólnopolskiej akcji grabienia liści kasztanowca. Akcja jest częścią programu „ Pomóżmy kasztanowcom". Inicjuje on i wspiera lokalne działania na rzecz ochrony kasztanowców oraz edukacji ekologicznej. Program został zapoczątkowany w 2005 roku przez Fundację Nasza Ziemia i firmę Clear Channel Poland. Od 2006 roku partnerem FNZ oraz CCP są Lasy Państwowe. Jesienią 2006 roku działania na rzecz kasztanowców objęła patronatem Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.pomozmykasztanowcom.pl