„Bezpłatne badania mammograficzne w Ostrowi Mazowieckiej”

05.11.200914:42

„Bezpłatne badania mammograficzne w Ostrowi Mazowieckiej”

Niniejszym informuję, że Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzi program profilaktyki raka piersi - etap podstawowy, którego celem jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi oraz podniesienie wiedzy kobiet na temat profilaktyki raka sutka.

Program skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy, u których wcześniej nie zdiagnozowano zmian nowotworowych o charakterze złośliwym.

W ramach tego programu na terenie powiatu ostrowskiego w dniach 26-27 listopada br. Klinika Medyczna „Ibis” Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. Komandytowa z siedzibą w Warszawie będzie wykonywać badania mammograficzne w pracowni mobilnej (mammobusie). Mammobus w godzinach 9.00-18.00 będzie znajdował się przy głównym budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej ul. 3 Maja 68, 07-300 Ostrów Mazowiecka (od strony zachodniej, na bocznym parkingu Starostwa Powiatowego).

Rejestracja osób chętnych na badanie odbywać się będzie do dnia 22 listopada br. w Starostwie Powiatowym pod ww. adresem w pokoju nr 22 (zgłaszać się można będzie osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 029 645 71 06, przy zgłoszeniu niezbędne będzie podanie nr PESEL).

Osoby, które wykonają badanie po upływie ok. 20 dni będą mogły odebrać wynik za okazaniem dowodu osobistego w miejscu rejestracji, tj. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, 07-300 Ostrów Mazowiecka, ul. 3 Maja 68, pokój nr 22.

Zapraszam i zachęcam wszystkie Panie do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego.

Starosta Ostrowski
                                                                                                  Zbigniew Kamiński