IX Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug.

04.05.200914:12

Szanowni Państwo,

Błękitna wstęga Bugu łączy i dzieli województwa podlaskie, mazowieckie i lubelskie. Pośród łąk, pagórków i lasów toczy swoje wody nieokiełzana, dziewicza rzeka. Po obydwu jej brzegach rozciągają się wspaniałe przyrodniczo tereny, znajdujemy tu zabytki często zniszczone zębem czasu i zawieruchami historii. Niezbyt gęsta sieć mostów nie sprzyja kontaktom ludności po obu stronach rzeki. Budowanie mostów na rzece powinno odbywać się w sercach i myślach ludzi zamieszkujących oba brzegi Bugu. Jedną z pierwszych cum rzuconych na przeciwległy brzeg jest „Promocyjny Spływ Kajakowy Rzeką Bug”.

W dniach 27.06 – 02.07.2009 r. Stowarzyszenie Gmin Powiatów i Regionów Nadbużańskich organizuje IX Promocyjny Spływ Kajakowy Rzeką Bug.
Impreza ta ma charakter promocyjny, nie jest komercyjną, ma na celu propagowanie walorów naturalnego środowiska przyrodniczego – krajoznawczego. Do spływu zaproszeni są przedstawiciele społeczności nadbużańskiej, władz województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego oraz szerokie gremia mediów telewizji, radia i prasy. Głównym celem imprezy jest promocja regionu nadbużańskiego oraz lobbing na rzecz jego rozwoju, a więc i firm działających na jego terenie.
 Uczestnicy spływu i osoby biorące udział w imprezach towarzyszących eskapadzie Bugiem będą mogli uczestniczyć w zwiedzaniu miejscowości na trasie wyprawy. Podczas postojów przewidziane są imprezy integracyjne z udziałem lokalnej społeczności i samorządów.
 Zarząd Stowarzyszenia Gmin Powiatów i Regionów Nadbużańskich serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców regionu nadbużańskiego oraz przedstawicieli samorządów członków SGPiRN do aktywnego uczestnictwa w tej niecodziennej imprezie. Prosimy o udostępnienie informacji lokalnej społeczności o możliwości uczestniczenia w spływie.
 Bliższe informacje – Anna Bereza, Leszek Kosz tel./fax 085/655-58-56.

W załączeniu przesyłamy ankietę zgłoszeniową. Dodatkowe informacje i ankietę zgłoszeniową znajdą Państwo na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach – www.siemiatycze.pl oraz SGPiRN – www.bug.pl .
 Jesteśmy przekonani, iż spływ Bugiem wraz z imprezami towarzyszącymi jest dobrą formą Doliny Bugu w ramach integracji społeczności nadbużańskiej a prezentacja w mediach (patronat prasy lokalnej, regionalnej oraz telewizji regionalnej) przyniesie korzyści w rozpropagowaniu naszych pięknych terenów.

Licząc na Państwa zainteresowanie pozostaję
z wyrazami poważania i szacunku

Z up. Prezesa SGPiRN
Członek Zarządu