nota prawna | polityka prywatności

Ogłoszenia

Powiatowy Konkurs Recytatorski „KOTŁOWNIA 2009” 08.05.2009r.

21.04.200909:01

Konkurs jest adresowany do uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjów, Szkół Ponadgimnazjalnych oraz osób tworzących własną poezję z terenu powiatu ostrowskiego.

„KOTŁOWNIA 2009” nie jest zwykłym konkursem recytatorskim. Konkurs ten daje dużo większe możliwości niż dotychczasowe konkursy organizowane na terenie powiatu ostrowskiego. Ułatwiliśmy dobór repertuaru poprzez zwolnienie z konieczności prezentowania wiersza i prozy. Można zaprezentować dwa wiersze lub dwie prozy. Konkurs recytatorski „KOTŁOWNIA 2009”, przełamie dotychczasowe stereotypy i w efekcie zmobilizuje młodzież do czytania poezji. To nie znaczy, że klasyka nie jest mile widziana. Organizator konkursu wymaga choć jednego klasycznego tekstu, bo jak można lubić poezję, nie znając jej. Miłośników poezji klasycznej również zapraszamy do konkursu i do zaprezentowania dwóch utworów np. Mickiewicza, czy też dwóch monologów z dramatów Fredry. Możliwości konkursu są ogromne, a dobór repertuaru dowolny. U nas liczy się głównie wykonanie oraz dopasowanie repertuaru do osoby deklamującej utwory.
Naszym celem jest integracja środowiska recytatorskiego. Oprócz prezentacji planujemy warsztaty prowadzone przez aktora, wspólne dyskusje i przede wszystkim twórczą, ciepłą
i inspirującą atmosferę. Dzisiejsze czasy nie są łatwe dla kultury teatralnej, dlatego tak ważna jest konsolidacja naszego środowiska i wymiana artystycznych doświadczeń.
Konkurs jest adresowany przede wszystkim do osób, które już wcześniej uczestniczyły
w podobnych imprezach. Chcemy zebrać doświadczonych recytatorów w jednym miejscu, aby poznali siebie nawzajem i podzielili się swoimi doświadczeniami. Powołane przez organizatorów jury wyłoni najbardziej wyróżniających się uczestników konkursu.

Warunki uczestnictwa i terminy:
Kwalifikacja uczestników na konkurs „KOTŁOWNIA 2009”, odbywa się przez weryfikację „karty zgłoszenia”, a przede wszystkim na podstawie dotychczasowych osiągnięć uczestnika!!! Jest to warunek podstawowy. Proszę o dokładne ich wpisanie w kartę.
Po weryfikacji zostanie przesłana informacja na podany fax, adres e-mail, adres pocztowy lub na stronie organizatora o kwalifikacji uczestników do konkursu wraz z datą i godziną występu uczestnika. Zapraszamy wszystkich chętnych, już zasłużonych recytatorów i autorów do wzięcia udziału w piątym Powiatowym Konkursie Recytatorskim „KOTŁOWNIA 2009”.
Jak zwykle będą cenne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, szczególnie dla tych najlepiej przygotowanych.
Prosimy o przesłanie karty zgłoszenia do 30.04.2009 na adres: „KOTŁOWNIA 2009”
ul. Harcerska 36, 07-300 Ostrów Maz. lub faxem na numer (0-29) 746-20-39 lub e-mail:  kotlownia@tlen.pl
w razie pytań, telefon organizatora 0-502-122-909 Rafał Swaczyna informacje na stronie  www.otiko.ostrowmaz.com

REGULAMIN pobierz

KARTA ZGŁOSZENIA pobierz

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone