Powołano Klub Honorowych Dawców Krwi

17.06.201515:41

23 maja br. w Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się kolejne już  w tym roku spotkanie z krwiodawcami z powiatu ostrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski, Pani Hanna Lebioda Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowi Mazowieckiej, Pani Anna Samsel Wiceprezes Zarządu Rejonowego PCK w Ostrowi Mazowieckiej, Honorowi Dawcy Krwi z powiatu ostrowskiego, w tym inicjatorzy reaktywowania Klubu Honorowych Dawców:
 Pani Milena Uścińska, Pani Justyna Zawistowska oraz Pan Grzegorz Feliga.

Sobotnie spotkanie było zwieńczeniem działań podjętych przez ostrowskich dawców oraz Starostę Ostrowskiego w celu odnowienia Klubu. W skład zarządu Klubu HDK weszli: Grzegorz Feliga – Prezes, Milena Uścińska – Zastępca Prezesa, Justyna Zawistowska – Sekretarz, Rafał Niemira – Członek, Szymon Koszykowski – Członek.

Członkowie Klubu zamierzają przede wszystkim przywrócić stacjonarny punktu poboru krwi. Poza tym chcą promować krwiodawstwo poprzez organizację i udział w różnego rodzaju akcjach i wydarzeniach, organizację konkursów i pogadanek. Krwiodawcy mają też zamiar przywrócić coroczne uroczyste podsumowania, na których będą wręczane odznaczenia dla zasłużonych dawców krwi. Honorowi Dawcy planują także zawiązać współpracę z przedsiębiorstwami, aby uzyskać rabaty lub zniżki na produkty i usługi dla zasłużonych dawców. Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski obiecał członkom Klubu pomoc w realizacji zamierzonych celów.

Opracowała: Marzena Siwek

Foto: Extra TV Ostrów Mazowiecka

1 1 hdk 06-19-2015 2 2 hdk 06-19-2015  3 3 hdk 06-19-2015  4 4 hdk 06-19-2015  5 5 hdk 06-19-2015